BSG: Razor X5xsqycocopy
BSG: Razor X5xsqycocopy
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap
ARMADA CLAN FORUM HUDUTLARINDASINIZ. FORUMUMUZA HOŞGELDİNİZ...TÜRKİYE'NİN EN SICAK FORUMUNDASINIZ KEYFİNİ ÇIKARTIN... FORUMUMUZA YÖNETİCİ ALIMLARI HIZLA DEVAM ETMEKTE YÖNETİCİ OLMAK İÇİN TEK YAPMANIZ GEREKEN FORUMUMUZA 300 VE ÜZERİ KONU AÇMIŞ OLABİLMEK... FORUMUMUZUN CHAT BÖLÜMÜ ACILMIS BULUNMAKTADIR..TIKLAYIN. FORUMUMUZ ÜYELERİ REKLAMSIZ TERTEMİZ VE KALİTEDE SINIR TANIMAYAN BİR FORUM KULLANMAKTADIR...V.I.P Bölümümüz açılmıştır.

BSG: Razor

YazarMesaj
JaKSoYs
KURUCU-GENERAL

KURUCU-GENERAL
JaKSoYs

Erkek
<i><u><b>Mesaj sayısı</i></u></b> Mesaj sayısı : 1430

<i><u><b>Rep gücü</b></u></i> Rep gücü : 70859

<i><u><b>Rep Puanı</b></u></i> Rep Puanı : 2765

<i><u><b>Üyenin Yaşı</i></u></b> Üyenin Yaşı : 41

<i><u><b>Nerden</i></u></b> Nerden : Neriye !!!

<i><u><b>İş/Hobiler</b></u></i> İş/Hobiler : Jaksoy

<i><u><b>Lakap</i></u></b> Lakap : Jaksoy

Ruh Hali : BSG: Razor Psikop10
Takım : BSG: Razor D1e2ee3fede4072d5e25570324a07802
Seviye : Admin

BSG: Razor Empty
MesajKonu: BSG: Razor   BSG: Razor Icon_minitimeCuma Kas. 28, 2008 9:20 pm

BSG: Razor 4. Sezon"un öncesinde yayımlanan 2 saatlik özel bir BSG filmi; anladığım kadarıyla bu akşam CNBC-e 4. Sezon"a bu filmi vermeden başlayacak--bir mucize olup da beni yanıltmazlarsa... Kanalın bu özel diziye karşı tutumunun farkında olduğum için onları artık eleştirmekten de vazgeçtim ancak diziyi CNBC-e"den izleyenler için ne yazık ki bu kötü bir durum çünkü son sezonuna başlayacağımız şu günlerde kafasında yüzlerce sorular olan biz fanlar için en ufak detayı bile kaçırmamak çok önemli, işte bu nedenle her ne kadar konusuyla bir ara bölüm havasında gibi gözükse de BSG: Razor mutlaka izlenmeli.

"You make your choices and you live with them"

Cain"in bu sözleriyle başlıyor Razor, hayatımızı yaptığımız seçimler belirler; peki tercihlerimiz ne kadar doğru olursa biz de o kadar doğru bir hayat yaşar ve o kadar doğru bir sonla mı karşılaşırız? Razor yalnızca Cain"in değil, Kendra"nın ve diğerlerinin de yaptıkları seçimlerin ne kadar doğru olduğunu bu seçimlerin sonuçlarıyla birlikte "insan" olmanın anlamını sorgulayarak cevaplandırıyor.

Cain bildiğimiz, tanıdığımız bir karakter; sert ve güçlü duruşunun ardında aslında zayıf bir karakteri var; saylon saldırısının ardından "öç almanın/intikamın" en önemli hedefleri olduğunu belirttiğini duyuyoruz. Cain zaten hayatını bunun üzerine kurmuş, "öç almak", "intikam" onun ilkeleri. Gina"nın saylon olduğunu öğrendiğinde onu "sorgulama" adı altında olabilecek en ağır şekilde cezalandırmayı tercih ediyor, onun için Gina"nın saylon oluşundan çok ona söylemiş olduğu yalanlar canını acıtıyor. Bizi "insan" yapan, makinlerden ayıran verdiğimiz "doğru" kararlarsa Gina"yı bu şekilde cezalandırma yoluna giden Cain acaba ne kadar "insan"dır? Kendi emirlerinin sorgulanmasını hiç hoş bulmayan Cain gözünü kırpmadan silahını çeker ve bir subayını öldürürse ne kadar "insanca" bir davranış sergilemiş olur? Kendilerinden yardım bekleyen bir sivil filosunu yalnızca sömürmek için kullanma kararı alır ve eğer buna yanaşmazlarsa onlar için ölüm emri verirse eğer bu onu ne kadar "insan" yapar?

"Sometimes we have to leave people behind so that we can go on, so tahat we can continue to fight... Sometimes we have to do things that we thought we never capable of..."

Böyle söylüyor Kendra"ya Cain, insanlar için verdiği ölüm emrinin ardından; bir açıdan Gaius Yeni Caprica"da idam kararını imzalamayı reddettiği sırada ona yol göstermeye çalışan #6"in sözlerini hatırlatmıyor mu?

"Sometimes we have to do things that we hate so that we can survive..."

Gina"nın Kendra"ya, #6"in ise defalarca Gaius"a dediği gibi,
"..trust me in the end we are all just human..."Clap

Kendra ise yeni bir karakter bizim için; açıkçası daha filmin başında kendisini hiç gözüm tutmadığı gibi çok da gerekli ve önemli bir karakter olduğunu da düşünmüyorum. Bu şekilde konuşmaktan nefret ediyorum ama o olmasa da Razor gibi özel bir bölümde verilmek istenen mesaj yalnızca Cain"in varlığı sayesinde de alınabilirdi. Her neyse, Cain"in "mirası" olduğunu Kara"ya belirten Kendra, sert duruşu ve otoriter tavırlarıyla onun iyi bir kopyası olduğu kadar, sorunlarıyla başa çıkma yöntemleriyle de Lee"ye benziyor. Ancak Lee"den tek farkı; Kendra ölmeyi gerçekten istediği için başarılı da oluyor. Cain gibi o da sonunda yaptıklarının bedelini ödüyor.

Razor"da eski centurionları görmek inanılmaz keyifliydi bunu da belirtmeden geçmemek gerek, ancak çekicilik olarak yeni nesli tek geçerim, yeni nesil centurionların üstüne tanımam Clap

Ve son olarak Razor"ın en önemli anı Hybrid"in Kendra"ya söyledikleridir. Bunun hakkında daha sonra daha detaylı birşeyler yazmak istiyorum zira zamanım kısıtlı olduğu için şimdi yazmam zor olacak bu önemli konu hakkında.

Razor için ayrı bir başlık açılmaya değer diye düşündüm, umarım daha önce spoiler başlıklarında yorum yapan arkadaşlar oraya yazdıklarını, görüşlerini burada da belirtirler; daha konuşacak çok şey var=)
https://armadaclan.yetkin-forum.com

BSG: Razor
1 sayfadaki 1 sayfası